دانلود پایان نامه معماریدانلود رساله معماری

رساله مرکز تفریحی کودکان با رویکرد ارتقا خلاقیت

رساله مرکز تفریحی کودکان با رویکرد ارتقا خلاقیت+نقشه های اتوکدی و تصاویر سه بعدی

کد محصول :R 1 

رساله مرکز تفریحی کودکان با رویکرد ارتقا خلاقیت

امروزه به دلیل آپارتمان نشینی و حرکت مردم به سمت زندگی ماشینی در کلان شهر ها به ویژه تهران و نبودن فضای کافی، انرژی در کودکان سرکوب شده و باعث مشکلات اعم از بی تحرکی، کم شدن رشد و عدم تمرکز آنها برای یادگیری شده است. به همین دلیل شناخت مولفه هایی که بتواند در طراحی فضا به مدیریت هیجانات کودکان منجر شود ضروری به نظر می رسد. لذا هدف از این پژوهش برسی فضا های باز و نیمه باز و تاثیر معماری آن در مدیریت هیجانات این کودکان است. به نظر میرسد اگر فضا طبق ارگونومی بدن کودک باشد و آن فضا مختص کودک باشد، تخلیه انرژی کودک بهتر صورت می گیرد و همچینین به نظر می رسد فضای مورد نظر باید آزادی عملکرد را برای کودک فراهم کند و در عین حال امینیت داشته و نظارت پذیر باشد.

در ادامه با سایت معمارگرام همراه باشید تا پایان نامه مرکز تفریحی کودکان با رویکرد ارتقا خلاقیت تقدیم شما عزیزان گردد.

 روش تحقیق در این پژوهش به صورت توصیفی و تحلیلی است و مطالعات به صورت اسنادی و میدانی انجام شده است. نتایج این پژوهش تاثیر جنبه های مختلف معماری بر رفتار کودکان نشان می دهد. با توجه به یافته ها ی این پژوهش برخی از عناصر معماری می توانند در مدیریت هیجانات کودک نقش به سزایی داشته باشند.

حس تعلق به مکان به معنای ادراک ذهنی کودکان نسبت به فضاهای پیرامون و احساسات کم و بـیش آگاهانـه آنهـا از محـیط خود است که شخص را در ارتباطی درونی با محیط قرار می دهد، به طوری که فهم و احساسات فـرد بـا زمینـه معنـایی محـیط پیوند خورده و یکپارچه می‌شود. این حس از طریق عناصر معنادار بوجود آورنده اش و بستری که برای فعالیت آماده می کند، در طول زمان داشته هایی ذهنی در کودکان بوجود می آورد، که توسط آن محیط برایش دارای هویت می شود و موجب تبدیل یک فضا به مکانی با خصوصیات حسی و رفتـاری ویـژه برای آنها میگردد. این پژوهش دارای ماهیتی توصیفی و تحلیلی است و گردآوری اطﻼعات آن عمدتاً مبتنی بر روش کتابخانهای و اسنادی و مشاهده است.

رساله مرکز تفریحی کودکان با رویکرد ارتقا خلاقیت

بدین منظور با بهرهگیری از کتب، مقاﻻت و سایر اسناد موجود داخلی و خارجی مرتبط با موضوع، اطﻼعات مورد نیاز گردآوری گردیده است. نتایج تحقیق نشان می‌دهد که در طراحی مراکز نگهداری کودکان بی سرپرست می‌توان با در نظر گرفتن نیازها و کمبودهای عاطفی این کودکان، بستر مناسـب برای رشد و ترقی آنان مهیا کرده، با هویتبخشی و القای حس تعلق مکانی، خﻼءهـای روحـی و روانـی ایـن کودکـان را تـا کمترین مقدار تقلیل داده اما آن چه در ورای این تحلیل ها قابل استنباط است، نقش زمان در شکل گیری چنین معانی ای برای افراد می باشد، به این ترتیب که هرچه مدت زمان تعامل فرد با مکان بیشتر می شود، سطوح عمیق تری از معنا برای وی شکل می گیرد و زمینه بروز علایق و فعالیت های کودک را ایجاد می کند.


مشخصات محصول:

  • نام محصول: رساله مرکز تفریحی کودکان با رویکرد ارتقا خلاقیت+نقشه های اتوکدی و تصاویر سه بعدی
  • فرمت فایل:wordواتوکد و سه بعدی
  • تعداد صفحات:180
  • حجم فایل:35 مگابایت
  • توضیحات نقشه:این پروژه شامل نقشه های اتوکدی کامل و مبلمان شده در تمامی طبقات،سایت پلان اتوکدی مبلمان شده،  برش های مبلمان شده ،پلان اتوکدی ستون گذاری تمام طبقات،تصاویر سه بعدی،و نماهای اتوکدی می باشد.متراژ کل بنا ۳۵۰۰ مترمربع و زمین سایت ۱۰۰۰۰ متر مربع می باشد.
  • نکات مهم:1- تمامی رساهای موجود در سایت مطابق آیین نامه های پژوهشی تدوین گردیده است2-تمام رساله ها دارای منابع درون متنی در پایان هر سطر و همچنین فهرست منابع در انتهای رساله می باشند3-نمونه های موردی که در هر رساله آورده شده شامل پلان و نقشه می باشد.4- ظوابط و استاندارد های طراحی در هر رساله آورده شده است.

    ۵-هر رساله شامل بخش اقلیم و تحلیل سایت می باشد.

    قیمت قبلی: 200000 تومان

نحوه خرید :

 ۱- کلیک روی دکمه خرید و پرداخت ۲- ثبت ایمیل و مشخصات ۳- پرداخت مبلغ با کلیه کارتهای بانکی ۴-  نمایش لینک دانلود فایل  و ارسال یک نسخه به ایمیل شما

دوستان عزیز در صورت هرگونه مشکل در خرید یا دانلود فایل و همچنین سوال در مورد محصول لطفا با شماره 09100894906 از طریق تلفن و تلگرام باما در ارتباط باشید.

رساله معماری مرکز تفریحی کودکان با رویکرد ارتقا خلاقیت+نقشه های اتوکدی و تصاویر سه بعدی،رساله مرکز تفریحی کودکان با رویکرد ارتقا خلاقیت+نقشه های اتوکدی و تصاویر سه بعدی،رساله مرکز تفریحی کودکان با رویکرد ارتقا خلاقیت+نقشه های اتوکدی و تصاویر سه بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.