پاورپوینت درس مرمت ابنیهپروژه مرمت ابنیه تهران

دانلود پروژه کامل مرمت عمارت مسعودیه تهران(به همراه نقشه های اتوکدی و پوستر)

دانلود پروژه کامل مرمت عمارت مسعودیه تهران

کد محصول:M 1

عمارت مسعودیه در میان باغ عمارتهای واقع در محله دولت طهران ناصری قدیم و در میدان بهارستان امروزی قرار دارد.در ادامه با سایت معمارگرام همراه باشید تا پروژه کامل مرمت عمارت مسعودیه تهران تقدیم حضور شما عزیزان گردد.

عمارت مسعودیه در میان باغ عمارتهای واقع در محله دولت طهران ناصری قرار داشت.این عمارت به دستور مسعود میرزا، ملقب به ظل السلطان، فرزند ناصر الدین شاه در سل 1295 و به سرکاری رضاقلی خان(ملقب به سراج الملک) “ معمار این بنا استاد شعبان معمار باشی” در زمینی به وسعت حدود 4000 متر مربع از بیرونی و اندرونی و دیگر ملحقات بنا شده است.ظل السطان در سال 1327 به پسر خود وکالت داد که عمارت مسعودیه را به هر کس که مایل باشد بفروشد.

دانلود پروژه کامل مرمت عمارت مسعودیه تهراندانلود پروژه کامل مرمت عمارت مسعودیه تهران(به همراه نقشه های اتوکدی و پوستر)

عمارت مسعودیه در طول سالهاي عمر خود شاهد وقایع بسیار زیادی بود. در جریان جنبش مشروطه با توجه به نزدیکی آن به میدان بهارستان و اختلاف ظل السلطان با برادرش مظفر الدین شاه و فرزند او، یکی از پایگاه های مشروطه خواهان و مخالفان محمد علی شاه بود.

بنای بسیاری از ساختمان های فرهنگی کشور در این عمارت گذاشته شد. نخستین کتابخانه و موزه ملی ایران جایی در گوشه این عمارت برپا شدند. در حدود سال های 1304 انجمن معارف با استفاده از یکی از اتاق های آن نخستین کتابخانه رسمی کشور را که پایه اصلی و اولیه کتابخانه ملی بود را گذاشت. چند سال بعد نیز یکی دیگر از اتاق های آن به عتیقه های باستانی که از گوشه و کنار ایران به دست آمده بود اختصاص یافت و در حقیقت نخستین موزه ایران در آن پایه گذاری شد. اشیاي عتیقه همین جا در سال 1318 به موزه ملی منتقل شد.

در فاصله سال‌های 1342 و 1343 ش‌، از عمارت مسعودیه برای مدت كوتاهی به عنوان دانشكده افسری استفاده شده است‌ در سال 1345 هجری شمسی با تفکیک وزارت آموزش وپرورش از فرهنگ و هنر، عمارت مسعودیه به وزارت آموزش و پرورش سپرده شد و نخستین وزارتخانه آموزش و پرورش در آنجا مستقر شد.

معرفی فضاهای عمارت مسعودیه:

1.عمارت دیوان خانه و باغ دیوان خانه

2.عمارت سفره خانه و حوضخانه

3.عمارت آبدارخانه و حیاط آبدارخانه

4.عمارت سید جوادی و حیاط سید جوادی

5.عمارت مشیریه یا مشیر الملکی و حیاط مشیری

6.عمارت حیاط خلوت و حیاط خلوت

7.عمارت سردر (پیاده)

8.عمارت سردر کالسکه رو

فهرست مطالب:

بخش تاریخچه

مکان بنا

محیط و ابنیه ی پیرامون در نقشه هوایی

دسترسی ها

تارخچه مالکیت

کاربری ها

آنالیز عمارت

بخش معماری

معرفی فضاهای عمارت مسعودیه

معرفی فضاهای دیوانخانه

بررسی تزئینات و عناصر فضا های داخلی

بررسي نماي ديوان خانه

بخش ساختار

مصالح استفاده شده در ديوان خانه

سازه

آسیب شناسی

طرح پیشنهادی

—————————————————————————————————————————————————–

مشخصات محصول:

  • نام محصول: دانلود پروژه کامل مرمت عمارت مسعودیه تهران(به همراه نقشه های اتوکدی و پوستر)
  • فرمت فایل:پاورپوینت
  • تعداد صفحات:85
  • حجم فایل:56 مگابایت  
قیمت قبلی: 100000 تومان

نحوه خرید :

 ۱- کلیک روی دکمه خرید و پرداخت ۲- ثبت ایمیل و مشخصات ۳- پرداخت مبلغ با کلیه کارتهای بانکی ۴-  نمایش لینک دانلود فایل  و ارسال یک نسخه به ایمیل شما

دوستان عزیز در صورت هرگونه مشکل در خرید یا دانلود فایل و همچنین سوال در مورد محصول لطفا با شماره 09100894906 از طریق تلفن و تلگرام باما در ارتباط باشید.

——————————————————————————————————————————————–

دانلود پروژه کامل مرمت عمارت مسعودیه تهران(به همراه نقشه های اتوکدی)،دانلود پروژه کامل مرمت عمارت مسعودیه تهران(به همراه نقشه های اتوکدی)،دانلود پروژه کامل مرمت عمارت مسعودیه تهران(به همراه نقشه های اتوکدی)،دانلود پروژه کامل مرمت عمارت مسعودیه تهران(به همراه نقشه های اتوکدی)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.