نمونه موردی فرهنگسرانمونه موردی فرهنگسرا ایرانی

پاورپوینت نمونه موردی فرهنگستان نگارستان اثر بهروز احمدی

پاورپوینت نمونه موردی فرهنگستان نگارستان اثر بهروز احمدی

کد محصول:A 7

محوطه باز فرهنگسرای نگارستان باغی سرسبز در مجاورت دو بنای تاریخی کاخ مرمر و کاخ نگارستان است که توسط دیوارهای نیم بسته آجری از خیابان های اطراف جدا شده است . در ادامه با سایت معمارگرام همراه باشید تا نمونه موردی فرهنگستان نگارستان تقدیم حضور شما عزیزان گردد.

پاورپوینت نمونه موردی فرهنگستان نگارستان اثر بهروز احمدی

ویژگیهای آثار بهروز احمدی

برای بهروز احمدی معماری یعنی ساختن. طرح معماری طرحی است که ساخته شده باشد. میزان موفقیت یک معمار با کارهای اجرا شده أو سنجیده می شود. بر این اساس، أو توجه جدی به مقتضیات و امکانات ، محدودیتهای زمان و مکان را مهمترین شرط موفقیت در کار می داند: موقعیت جغرافیایی، مصالح و تکنولوژی و امکانات اجرایی در دسترس ، و مقتضیات اقتصادی و اجتماعی و سیاسی و فرهنگی، در زمان و مكان معين اعتقاد جدی به ضرورت کارکرد صحیح بنا، و دقت زیاد در جزئیات اجرائی نیز از ویژگیهای بارز اوست. او معتقد است که هر اثر معماری باید بتواند وظیفه مورد انتظار را به درستی انجام دهد، و استفاده درست را از مصالحی که در اختیار دارد یک اصل می داند.

او منکر اثر پذیری خلاق از تحولات معماری جهان نیست، ولی تقلید و دنباله روی از مد روز را به هیچ وجه قابل توجیه نمی داند. به اهمیت گروه و کار گروهی در معماری به خوبی واقف است و به مهارتها و تخصصهای مرتبط با کار ساختمان، از پایین ترین تا بالاترین سطوح فنی ، بها می دهد و از آنها به خوبی استفاده می کند.

وآخر اینکه برای او ، به رغم بهره مندی از سلیقه ای خوب و پرورش یافته، فضا و فرم و زیبایی نه در انتزاع، بلکه در چارچوب اصولی که از آنها یاد شد معنا می یابد، و این همه به شکل یابی زبان و بیانی خاص در معماری او منجر شده است.

فرهنگسرای نگارستان

فرهنگسرای نگارستان ، با زیر بنای کل۱۰،۰۰۰ مترمربع، در گودالی به ابعاد تقریبی ۳۰ و ۶۰ و عمق حدود ۱۴ متر ساخته شده است. شکستگیهای اضلاع شرقی و غربی این گودال ناشی از وجود درختان با ارزش و ضرورت حفظ آنها بوده است (درختانی که متأسفانه اکثر آنها طی دوران طولانی توقف کار از میان رفته اند) .

ضلع شمالی گودال به حد مجاز تعیین شده برای احداث بنا و ضلع جنوبی آن به خیابان امام ( سپه سابق) محدود شده است. تأمین ارتفاع لازم برای سالن آمفی تئاتر، ضرورت حفظ فاصله ای مطمئن با سطح آبهای زیر زمینی، عوامل موثر در تعیین ارتفاع گودال بوده اند. این ارتفاع که معادل سه طبقه است، امکان دسترسی به کلیه سطوح مجموعه را بدون نیاز به آسانسور، و نیز امکان برخورداری از نور طبیعی را در پایین ترین سطوح آن فراهم آورده، و مهمتر اینکه این ابعاد، در مجموع، سطوح مورد نیار برنامه را نیز به خوبی تأمین کرده است.

استقرار بنا در امتداد محور شمالی – جنوبی کاخ مرمر، و استفاده از محور شرقی- غربی حیاط ورودی نگارستان برای ورود به فرهنگسرا، با ایجاد پیوند بین ساختمان جدید و بناهای قدیمی موجود، امکان تحقق فکر ایجاد یک مجموعه فرهنگی بزرگ و متشکل از هرسه بنا را در آینده فراهم کرده است.

عناصر اصلی مجموعه عبارتند از سالن آمفی تئاتر با گنجایش ۴۰۰ نفر و سرسرای اصلی که بعد از آمفی تئاتر مهمترین عنصر مجموعه است و در محل تقاطع دو محور یاد شده شکل گرفته است . این سرسرا در سطح اول، فضای ورودی اصلی مجموعه را تشکیل می دهد و در سطح دوم فضای انتظار آمفی تئاتر است و در سطح سوم محل برگزاری نمایشگاهها. نورگیری که بر روی بام مجموعه احداث شده (وجزئی از عناصر پارک و محوطه مجموعه را تشکیل می دهد) سطوح مختلف این فضای مهم را به شکلی مطلوب از نور و روشنایی طبیعی بهره مند ساخته است.

 

——————————————————————————————————————————————————

مشخصات محصول:

  • نام محصول: پاورپوینت نمونه موردی فرهنگستان نگارستان اثر بهروز احمدی،به همراه پلان ها و تصاویر
  • فرمت فایل:پاورپوینت
  • تعداد صفحات:46
  • حجم فایل:5 مگابایت  
قیمت قبلی: 120000 تومان

نحوه خرید :

 ۱- کلیک روی دکمه خرید و پرداخت ۲- ثبت ایمیل و مشخصات ۳- پرداخت مبلغ با کلیه کارتهای بانکی ۴-  نمایش لینک دانلود فایل  و ارسال یک نسخه به ایمیل شما

دوستان عزیز در صورت هرگونه مشکل در خرید یا دانلود فایل و همچنین سوال در مورد محصول لطفا با شماره 09100894906 از طریق تلفن و تلگرام باما در ارتباط باشید.

——————————————————————————————————————————————–

پاورپوینت نمونه موردی فرهنگستان نگارستان اثر بهروز احمدی،پاورپوینت نمونه موردی فرهنگستان نگارستان اثر بهروز احمدی،پاورپوینت نمونه موردی فرهنگستان نگارستان اثر بهروز احمدی،پاورپوینت نمونه موردی فرهنگستان نگارستان اثر بهروز احمدی

دانلود پاورپوینت تحلیل فرهنگسرا,نقد و بررسی فرهنگسرا,تحلیل فرهنگسرا,پلان فرهنگسرا ایرانی,پلان فرهنگسرا,پلان فرهنگسرای خارجی,دیاگرام فرهنگسرا,نقد و بررسی فرهنگسرا,نمونه موردی فرهنگسرا,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.